TAP Air Portugal uruchomi loty do Florianopolis w Brazylii

Portugalskie linie lotnicze TAP Air Portugal ogłosiły uruchomienie nowego połączenia z Lizbony do Florianopolis w Brazylii.

Florianopolis, foto: Cassiano Psomas/ Unsplash

Nowa trasa TAP Air Portugal to również przełom dla Florianopolis, gdyż będzie to pierwsze bezpośrednie połączenie miasta z Europą. To historyczne wydarzenie podkreśla rosnące znaczenie Florianopolis jako ważnego ośrodka turystycznego i gospodarczego w Brazylii.

Florianopolis w siatce TAP Air Portugal

Już 3 września br. TAP Air Portugal rozpocznie regularne loty z Lizbony do Florianopolis, stolicy stanu Santa Catarina w Brazylii. Rejsy będą realizowane trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki oraz soboty. Połączenie to będzie obsługiwane przez samoloty typu Airbus A330-200, co zapewni komfort podróży na długodystansowej trasie.

Dla TAP Air Portugal będzie to już dwunasty kierunek w Brazylii, co umacnia pozycję przewoźnika na rynku południowoamerykańskim. Florianopolis, znane ze swoich pięknych plaż i dynamicznie rozwijającej się infrastruktury turystycznej, zyska tym samym bezpośrednie połączenie z Europą, co stanowi istotny krok w rozwoju turystyki i wymiany handlowej w regionie.

Źródło: flytap.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.