Tańsze wizy do Indii

Ojczyzna buddyzmu i curry obniży wizy turystyczne wyrabiane drogą internetową. W nowym programie pojawią się także dodatkowe kategorie, dotyczące długości pobytu. Z ustawy skorzystają również Polacy.

zdjęcie: wiganparky0 / pixabay.com

Cena miesięcznej wizy, o którą można się ubiegać przez internet, będzie teraz uzależniona m.in. od okresu pobytu. Wcześniej przez cały rok kosztowała 80 USD. Teraz, w sezonie wysokim (lipiec-marzec) będzie wynosiła 25 dolarów amerykańskich, a w sezonie niskim (kwiecień-czerwiec) – 10 USD. Oprócz tego, dokument ten będzie upoważniał do dwukrotnego przekroczenia granicy.

Pojawiły się także nowe kategorie czasowe ważności wiz na przekroczenie granicy dla podróżnych. Roczne pozwolenie na wjazd do kraju będzie kosztowało 40 dolarów, a pięcioletnie – 80 USD. Ponadto, do każdej transakcji jest doliczane 2,5% kosztów prowizji bankowych. O wizę najbezpieczniej można się ubiegać za pośrednictwem dedykowanej strony e-visa. Proces wydania trwa około 5 dni roboczych.

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.