Tanie pomysły na tegorocznego sylwestra!

Sylwester już niebawem. Niektórzy wolą go spędzić w restauracjach, inni zaś podróżując. Jedno jest pewne – 31 grudnia jest dniem niezwykłym, ponieważ żegnamy wtedy stary rok, a witamy nowy. Z tego powodu mamy dla Was 10 pomysłów na taniego sylwestra poza granicami Polski. Do każdej propozycji dołączamy sugerowany nocleg – przy rezerwowaniu pamiętajcie o skorzystaniu ze zniżki w wysokości 138 zł.

Zdjęcie: Michał Ampuła/ Unsplash

1. Malta za 988 zł (w cenie nocleg + lot)

Jest to wyspiarskie państwo-miasto położone w Europie Południowej, na Morzu Śródziemnym. Stolicą Malty jest Valletta. Wyspa jest znana m.in. z piaszczystych plaż, wielu fortyfikacji, pałacu Wielkiego Mistrza oraz z systemu podziemnych korytarzy tuż nad taflą morza. 

Kup bilet na Maltę TUTAJ

2. Wiedeń za 78 zł

Położony nad Dunajem Wiedeń jest stolicą i największym miastem Austrii. Zamieszkuje go ok. 1,8 mln osób. Metropolia ta jest ośrodkiem administracyjnym, przemysłowym, akademickim, kulturalnym i turystycznym o znaczeniu międzynarodowym. Największymi atrakcjami Wiednia są katedra św. Szczepana, ratusz, pałac Schönbrunn i Opera Wiedeńska.

Kup bilet do Wiednia TUTAJ

Zdjęcie: LNLNLN/ Pixabay

Zdjęcie: hanatour04/ Pixabay

3. Antalya za 999 zł (w cenie nocleg + lot + wyżywienie)

Leżąca u podnóży gór Taurus Antalya jest tureckim miastem, liczącym ok. 1,2 mln mieszkańców. Metropolia słynie przede wszystkim z minaretu Yivli i rzymskiej bramy Hadriana z II wieku. Oprócz zabytków, w Antalyi można znaleźć dwie piaszczyste plaże – Larę i Konyaalti.

Kup bilet do Antalyi TUTAJ

4. Sztokholm za 123 zł

Położony na 14 wyspach Sztokholm jest stolicą i największym miastem Szwecji. Miasto to jest połączone aż 53 mostami. Cały obszar Sztokholmu obejmuje m.in. archipelag sztokholmski, czyli 24 000 wysp, wysepek i skał przybrzeżnych, przez co miasto jest nazywane “Wenecją Północy”. Głównymi atrakcjami Sztokholmu są Pałac Królewski i kościół św. Mikołaja.

Kup bilet do Sztokholmu TUTAJ

Zdjęcie: Alexis Mette/ Unsplash

Zdjęcie: jeanineM/ Pixabay

5. Mediolan za 137 zł

Położony na północno-zachodnim skraju Niziny Padańskiej pomiędzy rzekami Ticino, Adda i Pad Mediolan jest drugim co do wielkości miastem we Włoszech. Metropolia ta jest uważana za światową stolicę mody oraz finansowo-gospodarcze centrum kraju. Mediolan słynie przede wszystkim  z Katedry Narodzin św. Marii. 

Kup bilet do Mediolanu TUTAJ

6. Ateny za 290 zł

Położone w regionie Attyka Ateny są stolicą i największym miastem Grecji. Uważa się je za najważniejszy ośrodek turystyczny Europy z zabytkami kultury antycznej. Głównymi atrakcjami miasta są Akropol, Teatr Dionizosa, Panathinaiko, Wieża Wiatrów i świątynia Zeusa Olimpijskiego.

Kup bilet do Aten TUTAJ

Zdjęcie: michelmondadori/ Pixabay

Zdjęcie: pierre9x6/ Pixabay

7. Paryż za 249 zł

Paryż to stolica i największe miasto Francji, położone nad Sekwaną. Liczy ono ponad 2,1 miliona mieszkańców. Metropolia stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju. Największymi atrakcjami Paryża są wieża Eiffla, Luwr, katedra Notre Dame i Łuk Triumfalny.

Kup bilet do Paryża TUTAJ

8. Londyn za 130 zł

Jest to stolica oraz największe miasto Anglii i Wielkiej Brytanii. Leżący nad Tamizą Londyn jest także drugim pod względem wielkości centrum finansowym świata. Dokonuje się tam 30% światowego obrotu walutami i 40% światowego obrotu euroobligacjami. Swoje główne siedziby w Londynie ma kilkaset banków oraz wielkie towarzystwa ubezpieczeniowe i inwestycyjne. Największymi atrakcjami metropolii są Big Ben, Tower Bridge, Pałac Buckingham i  Tower of London.

Kup bilet do Londynu TUTAJ

Zdjęcie: Charles Postiaux/ Unsplash

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.