Tajwan będzie oferować kupony pieniężne dla turystów

Tajwan, jedno z najszybciej rozwijających się państw w Azji, dąży do wprowadzenia kolejnej inicjatywy mającej na celu pomóc sektorowi turystycznemu po pandemii koronawirusa. W ramach planu odbudowy gospodarczej, tajwańskie władze będą oferować kupony pieniężne turystom o wartości 5000 dolarów tajwańskich.

Tajpej, foto: Frolda/ Unsplash

System kuponów pieniężnych dla turystów został wprowadzony po raz pierwszy w 2021 roku, ale w obliczu dalszych trudności sektora turystycznego, rząd Tajwanu postanowił rozszerzyć swoją inicjatywę. Gdy parlamentarzyści zatwierdzą plan, każdy turysta, który odwiedzi Tajwan, będzie miał możliwość otrzymania jednego kuponu o wartości 5000 dolarów tajwańskich (ok. 730 zł). W przypadku grup zorganizowanych, będą mogły one liczyć na otrzymanie dotacji o wartości od 10 000 do 20 000 TWD. Środki mają być wypłacane w formie cyfrowej. 

Kupon będzie można wykorzystać w hotelach, restauracjach i sklepach zlokalizowanych na terenie Tajwanu. Turysta otrzymujący kupon będzie mógł z niego skorzystać bezpośrednio u usługodawcy.

Celem inicjatywy jest pobudzenie ruchu turystycznego i ożywienie sektora turystycznego po pandemii COVID-19. Wiele państw wprowadziło ograniczenia podróży i zamknięcie granic, co wpłynęło na spadek liczby turystów na Tajwanie. Rząd tego kraju liczy, że wprowadzenie takiej inicjatywy przyciągnie większą liczbę turystów. Zgodnie z informacją podaną przez premiera Tajwanu Chen Chien-jen, w 2023 roku kraj ten może odwiedzić nawet sześć milionów zagranicznych podróżnych.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.