Tajlandia znosi restrykcje dla zaszczepionych podróżnych

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Władze Tajlandii poinformowały, że początkiem maja zniosą wszystkie restrykcje wjazdowe dla zaszczepionych osób. Podróżni, którzy nie przyjęli szczepienia przeciwko COVID-19 mogą liczyć tylko na złagodzenie przepisów.

Ao Nang, foto: Sara Dubler/ Unsplash

Od paru tygodni rząd Tajlandii przeprowadza stopniowe luzowanie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Mimo to dopiero za kilka dni wejdą w życie nowe przepisy, które w końcu powinny ucieszyć większość osób planujących wyjazd do tego kraju.

Od 1 maja br. wszystkie osoby zaszczepione nie muszą już robić testów na koronawirusa. Co więcej, zlikwidowana zostanie 1-dniowa kwarantanna po przylocie.

Zmiany tyczą się również osób niezaszczepionych. Aby przyjechać do Tajlandii, muszą one okazać negatywny wynik testu na COVID-19 wykonany w ciągu 72h przed wylotem lub odbyć 5-dniową kwarantannę w wyznaczonym hotelu.

Dalej jednak obowiązuje dla wszystkich podróżnych wypełnienie formularzu lokalizacyjnego oraz wykupienie ubezpieczenia na wypadek zachorowania na COVID-19.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.