Tajlandia znosi kwarantannę dla zaszczepionych turystów!

Świetnie wieści płyną do nas prosto z Tajlandii. Od 1 listopada kwarantanna nie będzie już wymagana dla w pełni zaszczepionych turystów. Na sam początek ta zasada ma obejmować obywateli 10 państw, ale według zapowiedzi lista ma się szybko powiększyć.

Fot: Khlong Sok, Tajlandia/ Robin Noguier on Unsplash/ Źródło

Tajlandia po długim zamknięciu na zagraniczną turystykę w niedawnym czasie rozpoczęła proces otwierania się na zagranicznych turystów. Działało to na eksperymentalnych i dość surowych zasadach, ale zapowiadało to prawdopodobne większe poluzowanie restrykcji i luźniejsze otwarcie na turystykę.

Od 1 listopada ma wejść w życie znacząca zmiana, która ułatwi życie gigantycznej ilości turystów. Osoby w pełni zaszczepione nie będą musiały już przechodzić obowiązkowej 7-dniowej kwarantanny, tylko od razu będą mogły rozpocząć swój wypoczynek lub eksplorację bez ograniczeń.

Na początek ta zasada ma dotyczyć przybywających turystów z 10 państw. Jeszcze nie znamy w pełni oficjalnej listy, ale wiemy, że znajdą się tam takie kraje jak Niemcy, Wielka Brytania, Singapur i USA.

Na ten moment nie ma na liście Polski, lecz jeśli w naszym kraju nie ruszy 4 fala pandemii, możemy spodziewać się dołączenia do tej ekskluzywnej listy w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Kolejne dobre zmiany wejdą od 1 grudnia. Od wtedy zostanie wznowiona oficjalna sprzedaż alkoholu w restauracjach, otworzą się też lokale rozrywkowe.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.