Tajlandia znosi kwarantannę dla Polaków! Oto wszystkie najważniejsze informacje

Od 1 listopada turyści przylatujący do Tajlandii z 46 państw na świecie nie będą musieli odbywać kwarantanny. Wśród państw uznanych za bezpieczne znalazła się również Polska. Przed państwem najważniejsze informacje i aktualne zasady dotyczące wjazdu na teren Królestwa Tajlandii.

Fot: Chinatown w Bangkoku/ ©Geoff Greenwood, Unsplash, 2017/ Źródło

Urząd Turystyki Tajlandii już oficjalnie potwierdza, że Królestwo jest gotowe wpuścić na swój teren zagranicznych turystów bez konieczności odbywania kwarantanny. Na sam początek nie dotyczy to jednak wszystkich państw, a 46, które zostały uznane za bezpieczne pod względem epidemiologicznym. Wśród bezpiecznych państw znalazła się Polska, co jest świetną informacją dla wszystkich miłośników Tajlandii. Niestety pozostało kilka obostrzeń wjazdowych, ale to i tak mały pikuś w perspektywie wcześniejszej konieczności odbywania kwarantanny. Oto wszystkie aktualne zasady wjazdowe do Tajlandii:

 • Pełna lista 46 państw, z których turyści są zwolnieni z kwarantanny podczas przekraczania granicy drogą lotniczą:
  Australia, Austria, Bahrajn, Belgia, Bhutan, Brunei, Bułgaria, Kambodża, Kanada, Chile, Chiny, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Węgry, Islandia, Grecja, Irlandia, Izrael, Włochy, Japonia, Litwa, Łotwa, Malezja, Malta, Holandia, Nowa Zelandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Katar, Arabia Saudyjska, Singapur, Słowenia, Korea Południowa, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Wielka Brytania, USA, HongKong
 • Turysta musi przebywać 21 dni lub więcej w jednym z wyżej wymienionych krajów przed wylotem. Czyli jako Polacy możemy bez problemu polecieć do Bangkoku samolotem, ale w ciągu 21 dni przed nie możemy się wybrać np. na terytorium Ukrainy. Tranzyt przez państwa poza oficjalną listą też nie jest dozwolony.
 • Konieczne jest zarejestrowanie swojego wjazdu na teren Królestwa Tajlandii za pośrednictwem tej strony: link.
 • Trzeba wykonać test PCR i uzyskać negatywny wynik, podczas pokazywania go na kontroli granicznej nie może być on starszy niż 72 godziny
 • Od osób, które w ostatnich 3 miesiącach przeszły chorobę Covid-19 wymagane jest zaświadczenie o przejściu choroby i wyzdrowieniu
 • Wymagane jest wykupienie polisy ubezpieczeniowej, która będzie nas zabezpieczało na minimum 50 tysięcy dolarów i koszty leczenia Covid-19.
 • Trzeba będzie okazać potwierdzenie rezerwacji w hotelu z certyfikatem SHA Plus lub w zatwierdzonych miejscach do kwarantanny. Uwaga, to nie oznacza, że jesteśmy zobligowani do kwarantanny! Musimy opłacić tylko jedną noc, a w cenie zawiera się test PCR i badanie antygenowe. Jeśli po jednym dniu wyjdzie nam wynik testu nadal negatywny, to swobodnie będziemy mogli kontynuować podróż.
 • Oczywiście brak kwarantanny jest dla zaszczepionych, a szczepienie musi być wykonane co najmniej 14 dni przed przylotem. Szczepionki muszą być zatwierdzone przez WHO.
 • Dzieci poniżej 12 roku życia podróżujące z rodzicami lub opiekunami nie muszą być zaszczepione, ale muszą mieć wykonany jeden test PCR przez przylotem, według tej samej zasady co inni.
 • Po przylocie do Tajlandii musimy wyznaczonym transportem (prawdopodobnie przez służby lotniskowe) udać się do miejsca pierwszej, naszej 1-dniowej rezerwacji, gdzie będziemy odbywać test. Do uzyskania wyniku mamy pozostać w miejscu swojego zakwaterowania. Będziemy zobligowani do pobrania aplikacji „MorChana”, na której, z tego co udało się nam dowiedzieć, dostaniemy informację o wyniku testu.
 • W przypadku wyniku negatywnego zaczynamy swoje wakacje!

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.