Tajlandia zaczyna otwierać się dla turystów!

Tajlandia podjęła pierwsze kroki w kierunku całkowitego otwarcia turystyki. Od lipca zaszczepieni pasażerowie będą mogli przylecieć na Phuket bez kwarantanny. Reszta kraju ma się otwierać w kolejnych miesiącach.

Fot: unsplash.com/@coachpotatoes

Rząd Tajlandii zdecydował się podjąć pierwsze kroki w stronę odmrażania turystyki. Zezwolono obcokrajowcom przylatywać na rajską wyspę Phuket, główny ośrodek turystyczny po Bangkoku i prawdziwy raj turystyczny.

Turystów nie będzie zobowiązywać kwarantanna, a obostrzenia na miejscu będą dla nich wręcz niewidoczne, lecz warunkiem spokojnego wypoczynku i wpuszczenia na Phuket będzie wcześniejsze zaszczepienie dwoma dawkami szczepionki przeciw wirusowi SARS-CoV-2. Z czasem najprawdopodobniej obostrzenia będą luzowane coraz mocniej i nie tylko Phuket, ale cała Tajlandia powinna się otworzyć dla turystów bez ograniczeń.

Od kwietnia zostanie również skrócona kwarantanna w pozostałych częściach kraju dla zaszczepionych obcokrajowców i wynosić ona będzie już tylko 7 dni. Dalsze otwieranie destynacji turystycznych jest planowane na czwarty kwartał 2021, kiedy już większość populacji Tajlandii powinna być zaszczepiona według planu.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.