Tajlandia wydłuża możliwość pobytu dla turystów

Tajlandia wprowadza korzystne zmiany w zasadach wjazdowych dla turystów, umożliwiając dłuższe pobyty w kraju. Zmiany obejmują zarówno zwykłych podróżników, jak i cyfrowych nomadów.

Foto: Joshua Rawson-Harris/ Unsplash

Wydłużenie czasu pobytu jest częścią strategii Tajlandii mającej na celu przyciągnięcie większej liczby turystów oraz cyfrowych nomadów. Kraj ten, znany z malowniczych krajobrazów, bogatej kultury i przyjaznych mieszkańców, staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem zarówno do odwiedzenia, jak i do dłuższego zamieszkania.

Przedłużenie ważności wiz na pobyt w Tajlandii

Dotychczas obywatele Polski mogli przebywać w Tajlandii bez wizy przez 30 dni. Władze Tajlandii ogłosiły jednak, że wydłużają ten okres do 60 dni dla obywateli 36 krajów świata, w tym Polski. Dzięki tej zmianie turyści będą mieli więcej czasu na poznanie kultury, zwiedzanie atrakcji i relaks na pięknych plażach Tajlandii.

Nowe przepisy będą również korzystne dla cyfrowych nomadów. Osoby korzystające ze specjalnych wiz, które do tej pory pozwalały na 60-dniowy pobyt, teraz będą mogły przebywać w Tajlandii przez aż 5 lat. Jest to znakomita wiadomość dla osób pracujących zdalnie, które wybierają Tajlandię jako miejsce do życia i pracy.

Dokładna data wprowadzenia nowych przepisów nie została jeszcze podana. Turyści i cyfrowi nomadzi powinni śledzić oficjalne komunikaty, aby być na bieżąco z nowymi możliwościami, jakie oferuje Tajlandia.

Źródło: gov.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.