Tajlandia: turystyka wróci na Phuket jeszcze w tym roku!

Gubernator Urzędu Turystyki Tajlandii Yuthasak Supakorn poinformował, że wyspa Phuket będzie wpuszczała zagranicznych turystów już od 1 października. Oczywiście nie obejdzie się bez warunków wjazdu, które każdy podróżny będzie musiał spełnić.

Wielki Budda w Phuket, zdjęcie: Miltiadis Fragkidis/ Unsplash

Osoby przybywające do tajlandzkiego Phuket na starcie muszą się liczyć z wieloma ograniczeniami. Po pierwsze, po przylocie do miasta zostaną one zmuszone spędzić dwa tygodnie w alternatywnym systemie kwarantanny, w promieniu 1 kilometra od swojego hotelu.

Podczas obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny każdy turysta będzie musiał przejść dwa testy na koronawirusa. Po tym okresie, podróżni będą mogli swobodnie przemieszczać się po wyspie. Gdy minie trzeci tydzień od przylotu oraz gdy osoby te przejdą kolejny test, będą one mogły podróżować po całej Tajlandii.

Taka forma pobytu w Królestwie Tajlandii jest idealna dla osób, które planują spędzić w tym kraju co najmniej trzy tygodnie.

Źródło: The Thaiger

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.