Tajlandia rezygnuje z uciążliwego systemu Thailand Pass i maseczek na zewnątrz od lipca

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Od 1 lipca Tajlandia zrezygnuje z uciążliwego procesu rejestracji przylotu dla turystów, lepiej znanego pod nazwą „Thailand Pass”. Nie będzie trzeba również posiadać dodatkowego ubezpieczenia na Covid-19 i nosić maseczek na zewnątrz. Jakie obostrzenia pozostaną?

1 lipca w Tajlandii zmieni się dużo w obostrzeniach i będą to zdecydowanie zmiany na lepsze. Najnowsze decyzje Rządu Królestwa Tajlandii mają ułatwić przylot turystom zagranicznym i wypoczynek na terenie Tajlandii.

W pierwszej kolejności zniknie „Thailand Pass” i co najważniejsze, zniknie dla każdego, niezależnie od statusu zaszczepienia na Covid-19. Nie będzie już trzeba rejestrować swojego przylotu do Tajlandii i uciążliwie czekać na otrzymanie pozwolenia na wjazd. Dodatkowo zniesiony został obowiązek posiadania ubezpieczenia na Covid-19.

Ostatnią zmianą jest zniesie wymogu zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, tej zewnętrznej. Do tej pory w Tajlandii ludzie dość restrykcyjnie nosili maski wszędzie, teraz ma się to zmienić.

Jakie obostrzenia pozostały? Tylko i wyłączenie konieczność ukazania negatywnego wyniku testu PCR-RT, nie starszego niż 72 godziny, przez osoby niezaszczepione na Covid-19. Osoby zaszczepione na wyżej wspomnianą chorobę są z tego obowiązku zwolnione.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.