Tajlandia: Polak ukradł produkty spożywcze z supermarketu

Policja na Phuket aresztowała 49-letniego Polaka po tym, jak został złapany na kradzieży artykułów spożywczych i napojów. Łączna wartość skradzionych produktów sięga prawie 1500 zł.

Phuket, foto: Miltiadis Fragkidis/ Unsplash

Zatrzymanie Polaka nastąpiło po tym, jak personel sklepu zauważył podejrzaną aktywność i powiadomił o tym lokalną policję. Mężczyzna ukradł produkty spożywcze i napoje o wartości 13 tys. bahtów (1450 zł).

Wśród skonfiskowanych przedmiotów znajdowały się produkty takie jak awokado, piwo, oliwa z oliwek, whisky, masło i herbata. Polak został natychmiast zatrzymany i przewieziony na posterunek policji w Chalong, gdzie postawiono mu zarzuty kradzieży.

Choć kradzież wydawała się być pozornie niewielka, należy pamiętać, że Tajlandia surowo karze wszelkie naruszenia prawa, w tym kradzieże. Obcokrajowcom, którzy dopuszczają się takich czynów, grozić mogą grzywna, deportacja z kraju oraz zakaz ponownego wjazdu.

Źródło: thephuketexpress.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.