Tajlandia od 1 kwietnia znosi obowiązek testu przed przylotem

Tajlandia wchodzi w kolejną fazę luzowania obostrzeń. Etapów luzowania ma być 4, więc jeszcze w tym roku mają zniknąć wszystkie restrykcje pandemiczne. Od 1 kwietnia przylatujący turyści nie będą musieli już wykonywać testu PCR-RT przed wylotem. Przy życiu pozostanie mniejsza ilość obostrzeń i obowiązków, które będą dotyczyły turysty już na terenie Tajlandii.

Dubaj 2022, pomocnik planowania – KLIKNIJ, aby włączyć

18 marca państwowe media z Bangkoku przekazały informację, że Tajlandzkie Centrum Zarządzania Sytuacją COVID-19 oficjalnie zatwierdziło zniesienie obowiązku posiadania negatywnego badania (testu na koronawirusa) przed przylotem dla zagranicznych turystów. Jest to pierwszy z czterech etapów luzowania restrykcji w Królestwie Tajlandii, które mają prowadzić do uznania COVID-19 za chorobę endemiczną i całkowitego zniesienia reżimu sanitarnego i krajowych obostrzeń.

Nowe, luźniejsze obostrzenia dotyczą turystów, przylatujących do Tajlandii na zasadzie jednego z trzech programów wjazdowych: EST & GO, Sandbox lub Alternative Quarantine (AQ). Oznacza to zniesienie obowiązku okazywania negatywnego testu, nie starszego niż 72 godziny, w momencie lądowania w Tajlandii.

Osoby, które wybiorą podróż w ramach programu TEST & GO oraz Sanbox nadal będą musiały się poddać następującym obostrzeniom: test PCR-RT, któremu zostaną poddani turyści po wylądowaniu w Tajlandii (kwarantanna w miejscu noclegowym do uzyskania wyniku) oraz rekomendacja wykonania testu antygenowego w piątym dniu pobytu.

Zmieni się też lekko program Sanbox i to na lepsze. Po uzyskaniu negatywnego wyniku testu nie trzeba będzie spędzać w jednym regionie tygodnia, a starczy już jedynie 5 dni.

W przypadku programu Alternative Quarantine (AQ) również zostanie skrócony pobyt, ale na kwarantannie z 7 do 5 dni. Jest to najlepsza alternatywa dla osób niezaszczepionych, ponieważ dwa wcześniejsze programy obejmują jedynie osoby zaszczepione.

Dokładnych informacji proszę szukać tutaj:
OFICJALNA STRONA MINISTERSTWA TURYSTYKI TAJLANDII.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.