Tajlandia luzuje restrykcje. Władze wydały zgodę na przyjazdy cudzoziemców

Rząd Tajlandii poinformował, że w środę wznowią działalność kluby i bary. Ponadto, od 1 lipca zostanie umożliwiony wjazd do kraju, ale będzie się on wiązał z odbyciem 2-tygodniowej kwarantanny.

zdjęcie: Evan Krause/ Unsplash

Luzowanie obostrzeń jest możliwe dzięki braku nowych ognisk epidemii.

Restauracje i puby mają działać w nowym reżimie sanitarnym. Będą one otwarte tylko do północy, a każdy klient ma zachować 2 m odległości od innych.

– Ponieważ spożywanie alkoholu zwykle prowadzi do rozluźnienia dyscypliny, przed wejściem do lokalu będzie sprawdzane, czy klient nie znajduje się już pod jego wpływem – powiedział Taweesin Wisanuyothin, rzecznik rządowego Centrum Zarządzania kryzysowego ds. COVID-19.

Władze Tajlandii wydały również zgodę na przyjazdy cudzoziemców. Każdy, kto uzyskał zezwolenie na pobyt i pracę, może od 1 lipca znów podróżować do Tajlandii – dotyczy to także cudzoziemców, którzy mają tam rodzinę. Wjazd będzie się jednak wiązał z odbyciem 2-tygodniowej kwarantanny.

Źródło: Onet

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.