Szykuje się hit! Regiojet chce jeździć na trasie kolejowej Kraków-Warszawa-Gdynia

Czeski przewoźnik kolejowy RegioJet złożył wniosek do Urzędu Transportu Kolejowego o uruchomienie komercyjnego połączenie pasażerskiego na trasie Kraków-Warszawa-Gdynia. Byłaby to prawdziwa rewolucja na polskiej kolei. Pociągi w dzień miałyby jeździć co dwie godziny!

Fot: Skład kolejowy Regiojet

Wejście czeskiego przewoźnika na polskie tory byłoby prawdziwą rewolucją. Nigdy wcześniej PKP nie miało realnej konkurencji i to na tak ważnej i często uczęszczanej trasie. Regiojet może nie będzie w stanie zaproponować lepszego czasu dojazdu na sam początek, ale mogą śmiało konkurować z PKP jakością i ceną usług (ceny biletów, serwis w pociągu, obsługa klienta, strony internetowe).

RegioJet planuje uruchomić dziennie dziewięć połączeń na całej trasie, które jeździłby z taką częstotliwością praktycznie przez cały rok. Pociągi miałyby zacząć jeździć w grudniu 2022 roku, a składy pasażerskie posiadałyby od 6 do 10 komfortowych wagonów pasażerskich.

Czas przejazdu z Krakowa Głównego do Warszawy Centralnej ma trwać 2 godziny 26 minut, po drodze z jednym przystankiem na Warszawie Zachodniej. Czas podróży z Warszawy Centralnej do Gdyni miałby trwać równe 3 godziny. Po drodze pociąg zatrzymywałby się na przestankach: Warszawa Wschodnia, Modlin, Iława, Malbork, Tczew, Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz, Sopot, Gdynia.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.