Szwecja znosi wszystkie restrykcje i otwiera się na turystów niezależnie od statusu zaszczepienia

Dubaj 2022, pomocnik planowania – KLIKNIJ, aby włączyć

9 lutego Szwecja zniesie wszystkie ograniczenia wjazdowe dla podróżnych. Nie będą już sprawdzane certyfikaty zdrowotne, a osoby niezaszczepione nie będą musiały okazywać negatywnego testu, ani odbywać kwarantanny. Wstępnie ma to dotyczyć przyjezdnych z Europy, a od 31 marca będzie to obowiązywać wszystkich podróżnych z całego świata.

Fot: Park Narodowy Abisko w Szwecji/ David Becker, Unsplash

Dobre informacje płyną do nas ze Szwecji. Już od jutra, 9 lutego, Szwecja jako pierwsze państwo w Europie zniesie wszystkie obostrzenia związane z sytuacją pandemiczną (oprócz kwarantanny po dodatnim teście) oraz nie będzie wymagać żadnych dodatkowych dokumentów (test lub szczepienie) przy przekraczaniu szwedzkiej granicy.

W rzeczywistości znaczy to to, że zarówno osoby zaszczepione, jak i niezaszczepione mogą przyjechać lub przylecieć do Szwecji bez żadnych dodatkowych restrykcji i bez żadnej kwarantanny. Na sam początek ten przepis będzie zobowiązywał tylko rezydentów z Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego, ale od 31 marca luźny przyjazd do kraju ma obowiązywać już wszystkich na całym świecie.

Szwecja dodatkowo znosi wszystkie restrykcje pandemiczne. Nie będzie już ograniczeń w przestrzeni publicznej i testowania społeczeństwa. W przypadku podejrzenia zachorowania na Covid-19 osoba po prostu powinna zostać w domu.

Tak śmiała decyzja motywowana jest wysokim procentem zaszczepienia w społeczeństwie, lepszym poznaniem nowego wariantu koronawirusa i bardzo dobrą sytuacją w służbie zdrowia.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.