Szwecja znosi kolejne ograniczenia związane z COVID-19

Rząd Szwecji poinformował we wtorek, że pod koniec września zostanie podjęty kolejny krok w sprawie zniesienia restrykcji związanych z koronawirusem.

Sztokholm, foto: Anna Hunko/ Unsplash

– Nasze społeczeństwo znajduje się w nowym, lepszym miejscu – powiedziała minister zdrowia Lena Hallengren, wskazując m.in. na wysoki poziom szczepień przeciwko COVID-19 w Szwecji.

W związku z tym, szwedzkie władze zdecydowały, że od 29 września zostanie zlikwidowanych większość ograniczeń wprowadzonych z powodu pandemii koronawirusa. Z decyzji mogą być zadowoleni m.in. właściciele barów i restauracji oraz organizatorzy imprez publicznych. 

Od tego dnia bowiem ograniczenia liczby osób na imprezach zarówno publicznych, jak również prywatnych zostaną zniesione. To samo tyczy się lokali gastronomicznych, w których nie będzie już obowiązywał limit osób odwiedzających i dozwolone odległości między stolikami.

Obecnie na terenie Szwecji potwierdzono 1,13 mln zakażeń koronawirusem, zmarło 14 699 osób.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.