Szwajcaria przygotowuje się do luzowania obostrzeń

Mimo wzrostu zakażeń koronawirusem, szwajcarskie władze poinformowały o planie poluzowania większości restrykcji związanych z epidemią. Już kilka dni temu zniesiono pierwsze z nich.

Foto: Michal Kmet/ Unsplash

Od początku stycznia na terenie Szwajcarii obserwuje się znaczący wzrost przypadków zakażeń COVID-19. Tamtejsze władze uznały jednak, że obecna sytuacja nie wpłynęła niekorzystnie na system opieki zdrowotnej i przystąpią do procesu luzowania restrykcji.

Już od czwartku zniesiony został obowiązek pracy zdalnej, a osoby mające kontakt z zakażonym nie muszą odbywać pięciodniowej kwarantanny.

To prawdopodobnie niejedyne ograniczenia, które zostały zniesione w lutym. Rząd Szwajcarii oświadczył, że do środy będzie rozmawiał z władzami poszczególnych kantonów tak, aby 16 lutego ogłosić szczegółowy plan luzowania gospodarki.

Obecnie na terenie Szwajcarii pełną liczbę dawek przyjęło ok. 69 proc. populacji. Z kolei jedną dawką zaszczepiło się blisko 6,1 mln osób, co stanowi 71 proc. wszystkich mieszkańców tego kraju.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.