Szwajcaria likwiduje wszystkie restrykcje

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Rada Federalna Szwajcarii poinformowała, że od 1 kwietnia zniesione zostały wszystkie restrykcje wprowadzone z powodu pandemii koronawirusa, w tym m.in. obowiązek zakładania maseczek w środkach transportu publicznego.

Genewa, foto: Xavier von Erlach/ Unsplash

– Wierzę, że po dwóch latach kryzysu naprawdę nadszedł czas, aby znieść wszystkie środki – powiedział ministra zdrowia Alain Berset.

Od 1 kwietnia na terenie Szwajcarii nie obowiązują już żadne restrykcje związane z COVID-19. Oznacza to, że zniknął m.in. obowiązek izolowania osób chorych czy zakrywania ust i nosa w transporcie publicznym i placówkach medycznych.

Władze Szwajcarii poinformowały jednak, że pandemia jeszcze nie przeszła do historii i do wiosny 2023 roku trwać będzie faza przejściowa, która ma na celu utrzymać „zdolności do reagowania”. Konkretnie chodzi o utrzymanie struktur umożliwiających kantonom i Konfederacji szybką reakcję na zmianę sytuacji. Dotyczy to w szczególności badań przesiewowych, szczepień czy obowiązku raportowania przez szpitale.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.