Sztuczna inteligencja Kayak ma znaleźć najtańszy lot

Porównywarka cenowa Kayak wprowadza narzędzie oparte na sztucznej inteligencji, które ma wyszukać najlepszą możliwą ofertę lotu dla klienta. AI będzie analizować to dzięki screenshotom ze znalezioną przez ciebie ofertą.

Tanie loty? Najtańsze znajdziesz na Podróżnicze Hubcie!/ Fot: John McArthur, Unsplash

Przedsiębiorstwo Kayak to porównywarka cen lotów, hoteli, czy wypożyczalni samochodów. Teraz firma postanowiła wprowadzić nowe, innowacyjne narzędzie. Sztuczna inteligencja w formie zaprogramowanego narzędzia ma pomóc klientom Kayak znaleźć najtańszy możliwy lot na danej trasie. Na czym to będzie polegać?

Najtańszy lot znajdzie ci sztuczna inteligencja

Nowa funkcjonalność będzie miała formę czatbota, który będzie wspomagany przez sztuczną inteligencję. Jego zadaniem będzie wyszukiwanie najlepszej możliwej opcji przelotu i lepszej od tej, którą podał mu użytkownik. Klient będzie mógł na czacie wrzucić screena z ceną lotu, a zadaniem AI będzie znalezienie lepszej ceny niż ta na screenie. Czy to będzie skuteczne? Warto potestować i ocenić, czy to może być mała rewolucja w wyszukiwarkach lotniczych, czy nikomu niepotrzebny gadżet.

Źródło: turystyka.rp.pl/biura-podrozy/art39981021-kayak-wyslij-nam-zdjecie-oferty-z-internetu-a-my-poszukamy-lepszej

Tło: Al pomoże Kayakowi znaleźć najtańsze bilety?/ Suhyeon Choi, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.