Szkocja zamyka wszystkie punkty informacji turystycznej

VisitScotland postanowiła zamknąć wszystkie punkty informacji turystycznej w Szkocji do 2026 roku. Powód? Zmieniające się zwyczaje turystów i brak popytu na takie punkty.

Fot: Edynburg, Szkocja/ Adam Wilson, Unsplash

Czas informacji turystycznych na świecie powoli przemija. Widać to w Szkocji, gdzie miejscowa organizacja turystyczna VisitScotland postanowiła zamknąć wszystkie swoje punkty informacji turystycznych. Ten proces ma potrwać do 2026 roku. Zamkniętych zostanie w sumie 25 oddziałów w całej Szkocji. Firma podjęła tę decyzję na podstawie obserwacji z ostatnich lat.

Informacje turystyczne w Szkocji zostaną zamknięte

Przedstawiciele firmy VisitScotland przekonują, że zamknięcie wszystkich informacji turystycznych do 2026 roku jest decyzją konieczną. Agencja promująca turystykę w Szkocji w latach 2017-19 musiała zamknąć aż 39 punktów informacji turystycznej. Następne lata będą ostatnimi podrygami dla reszty.

VisitScotland tłumaczy, że sytuacja jest wynikiem zmieniających się zwyczajów turystów. Podróżni nie chcą już korzystać z informacji turystycznych. Podstawowym źródłem informacji jest internet. Każdy z nas ma pod ręką smartfona z dostępem do danych komórkowych lub Wi-Fi, gdzie szybciej i wygodniej możemy sprawdzić interesujące nas informacje. Wiadomo – w sieci nie dostaniemy tak rzetelnej i profesjonalnej wiedzy o odwiedzanym miejscu jak w informacji turystycznej, ale wygoda wygrywa w podróży. Decyzję VisitScotland krytykuje rząd Wielkiej Brytanii. W swojej krytyce rządzący wskazują, że usunięcie punktów informacji turystycznych uderza w osoby niezapoznane i niekorzystające z technologii, często takimi jednostkami są osoby starsze.

Źródło: http://www.wiadomosciturystyczne.pl/aktualnosci/7686,,,,visitscotland_zamknie_wszystkie_punkty_informacji_turystycznej_.html

Tło: zamek Kilchurn w Szkocji/ Connor Mollison, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.