Szef Ryanaira: CPK to był głupi plan głupiego rządu

Michael O’Leary, szef linii lotniczych Ryanair, ostro skrytykował Centrum Port Lotniczy (CPK), nazywając go „głupim planem głupiego rządu”. W trakcie konferencji prezentującej nowe trasy przewoźnika, O’Leary nie szczędził złośliwości w kierunku zarządu Portów Lotniczych (PPL) i rządu, oskarżając ich o zablokowanie rozbudowy zarówno Modlina, jak i Okęcia.

Zobacz również: Atrakcje w Dubaju

Michael O’Leary, Foto: World Travel & Tourism Council/ Wikimedia

Szef ryanair o CPK

Podczas konferencji, O’Leary nie szczędził krytyki wobec CPK, oskarżając dodatkowo zarząd PPL o niekompetencję. Szef Ryanaira sugeruje, że to błędne decyzje rządu i zarządu zablokowały rozwój dwóch kluczowych portów lotniczych w Warszawie.

O’Leary przedstawił swoją wizję rozbudowy Modlina, podkreślając, że jedynie 20 milionów dolarów może wystarczyć na powiększenie bazy z 6 do 12 samolotów. Jego zdaniem, prosta inwestycja w powiększenie budynku oraz płyty w Modlinie byłaby skutecznym i znacznie tańszym rozwiązaniem.

Ryanair CPK

Kontrowersyjny O’Leary użył ostrej retoryki, określając CPK jako:

„głupi plan głupiego rządu”. – To był głupi plan głupiego rządu, żeby wyrzucić na śmietnik 10 mld. Jeśli masz dwa lotniska i potencjalnie trzecie w Radomiu, to nie budujesz centralnego lotniska od nowa. To robili komuniści. Wymyślali wielkie projekty i kazali ludziom potem z tego korzystać – powiedział cytowany przez Rynek Lotniczy O’Leary.

Źródło: rynek-lotniczy.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.