“Szalony’’ wózek na płycie lotniska

Do incydentu doszło na lotnisku O’Hare w Chicago. Wózek, którego używa się do przewożenia produktów spożywczych, zaczął samoistnie się poruszać i omal nie uderzył w stojący obok samolot. Zatrzymanie pojazdu nie było proste.

Jeden z pasażerów, Kevin Klauer, czekając na swój lot na lotnisku, zauważył nietypową sytuację. Wózek gastronomiczny, który dostarczał catering na pokład maszyny, zaczął sam jeździć w kółko. Kierowca pojazdu oraz inni pracownicy próbowali natychmiast zatrzymać pojazd, ponieważ taranował on wszystko, co napotkał na swojej drodze.

 – Wszyscy w skupieniu obserwowali sytuację. Po wszystkim zaczęto bić brawo – powiedział Klauer, autor nagrania.

Sytuacja stała się na tyle poważna, że pojazd omal nie uderzył w samolot. W końcu jeden z pracowników uderzył w niego wózkiem wykorzystywanym na pasie startowym. Choć pojazd został zniszczony, to udało się zapobiec większej katastrofie.

Linie lotnicze American Airlines podały w oświadczeniu, że doszło najprawdopodobniej do zablokowania pedału gazu w pojeździe. Firma poinformowała zarazem, że incydent spowodował opóźnienie lotu o 10 minut. Obecnie są prowadzone badania, które mają ustalić okoliczności tego zdarzenia.

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.