Sylwester w Dubaju – pokaz fajerwerków przy Burj Khalifa

Burj Khalifa przygotowuje się na wyjątkowe powitanie nowego roku. Najwyższy budynek świata będzie gospodarzem głównego widowiska noworocznego, gdzie odbędzie się pokaz fajerwerków.

Foto: Josef Ivan Jimenea/ Unsplash

Sylwester w Dubaju to zawsze wyjątkowe wydarzenie, a Burj Khalifa, najwyższy budynek na świecie, staje się centralnym punktem świętowania nowego roku. Tegoroczny spektakl będzie bez wątpienia imponujący – przygotowano 15 682 ładunki pirotechniczne, które zostaną wystrzelone z 365 punktów strzeleckich, by stworzyć niepowtarzalny pokaz.

Nie tylko efekty pirotechniczne czekają na gości i mieszkańców Dubaju. Dodatkowy pokaz zaplanowany jest jako połączenie wodnego artyzmu z dźwiękiem i światłem. Aż 22 000 galonów wody zostanie wystrzelonych w powietrze, tworząc widowisko zsynchronizowane z fajerwerkami. To nie tylko pokaz pirotechniczny, ale również wielowymiarowe przedstawienie z udziałem świateł, strun stroboskopowych i dysz mgły.

Źródło: economictimes.indiatimes.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.