Sylwester w Dubaju – gdzie będą się odbywać pokazy fajerwerków?

Sylwester już jutro! Jak co roku władze Dubaju pragną, aby dzień ten na długo zapadł w pamięci wszystkich mieszkańców i przyjezdnych. Z tego powodu przygotowały one m.in. pokazy fajerwerków w różnych częściach miasta, a także udogodnienia, które pozwolą szybciej i bardziej komfortowo przemieszczać się po Dubaju.

Foto: Hassan Pasha/ Unsplash

Według zapowiedzi dubajskich władz, w sylwestrową noc pokazy fajerwerków odbędą się w pobliżu Burj Khalifa, Dubai Festival City Mall i Atlantis The Palm, a także na terenie EXPO 2020, Global Village, Town Square, La Mer oraz na Al Seef Street i Bluewaters Islands.

Aby zapewnić wygodę przemieszczania się po mieście, Zarząd Dróg i Transportu Dubaju (RTA) ogłosił, że 31 grudnia br. i 1 stycznia 2022 roku wszystkie publiczne miejsca parkingowe będą dostępne bezpłatnie. Co więcej, od piątku do niedzieli metro będzie kursować przez całą dobę.

Zobacz również: Pokaz świetlnych dronów – nowa atrakcja Dubaju

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.