Świetny początek roku na lotnisku w Rzeszowie

Od początku roku do końca kwietnia lotnisko Rzeszów-Jasionka obsłużyło już ponad 270 tysięcy pasażerów. To lepsze wyniki niż analogiczny okres w 2023 roku, który był najlepszym w historii dla rzeszowskiego portu lotniczego.

Jasionka z rekordowym 1 kwartałem 2024 roku/ Fot: Łukasz Ozog, port lotniczy Rzeszów-Jasionka

Pierwszy kwartał 2024 roku wypada na papierze dla rzeszowskiego lotniska wyśmienicie. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka w 4 miesiące obsłużył ponad 270 tysięcy pasażerów, z czego ponad 80 tysięcy podróżnych zostało odprawionych w kwietniu. To lepsze wyniki niż te z najlepszego roku w historii lotniska, czyli 2023.

Lotnisko w Rzeszowie dobrze zaczyna nowy rok

Liderem w ilości obsłużonych pasażerów na rzeszowskim lotnisku jest Ryanair. Następnie znajduje się LOT, Lufthansa i Wizz Air. Najpopularniejszą trasą jest ta do Warszawy.

„Konsekwentnie realizujemy cele związane ze wzrostem ruchu pasażerskiego na podrzeszowskim lotnisku. W szczycie sezonu oferować będziemy aż 28 kierunków, większość z nich dostępna będzie już w bieżącym miesiącu. Świetny debiut połączenia do Alicante pokazuje, że sprawdzać powinny się też nowości, a przed nami pierwsze loty do Izmiru czy na Majorkę” – powiedział Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Źródło: materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów-Jasionka

Lotnisko w Rzeszowie ma za sobą świetne miesiące/ Tło: Maciej Terpiński, port lotniczy Rzeszów-Jasionka

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.