Świetne wyniki Portu Lotniczego Zielona Góra w Babimoście

Lotnisko w Lubuskiem obsłużyło w sierpniu tego roku prawie 4,5 tys. pasażerów. To prawie o 2600 osób więcej niż w analogicznym okresie w roku 2018, co daje wzrost o 138%. Nic więc dziwnego, że Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze, które zarządza lotniskiem w Babimoście, jest bardzo zadowolone z wyniku.

Źródło: http://airport.lubuskie.pl
Źródło: http://airport.lubuskie.pl

Źródło: http://airport.lubuskie.pl

Całkowita liczba operacji lotniczych na zielonogórskim lotnisku przekroczyła w sierpniu 230, podczas gdy rok temu o tej porze było ich jedynie ponad 100.

Za sukcesem stoi zmiana w siatce połączeń rejsowych, konkretnie podwojenie rejsów linii LOT na trasie pomiędzy Zieloną Górą a Warszawą. Z Babimostu do stolicy można polecieć w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek, rano i wieczorem. W środę i niedzielę można liczyć na jeden rejs dziennie.

Także w lipcu tego roku Babimost zaliczył wzrost liczby obsłużonych pasażerów. 4,5 tys. podróżnych to aż o 129%. więcej niż rok temu! W sumie od początku roku na lotnisku Zielona Góra-Babimost zrealizowane zostały 1243 operacje lotnicze, a 20 tys. osób. skorzystało z usług portu.

Nowością były w tym roku loty wakacyjne z Babimostu do Antalyi w Turcji obsługiwane przez samoloty Onur Air. Od 24 czerwca do 16 września rejsy odbywały się w każdy poniedziałek.

Więcej pasażerów i więcej lotniczego cargo to wzrost zapotrzebowania na kolejnych pracowników związanych z lotnictwem: pilotów, członków załóg pokładowych, mechaników oraz pracowników obsługi naziemnej. W ciągu kolejnych 20 lat zapotrzebowanie na techników lotniczych ma osiągnąć 769 tys. w skali globu. Lotnictwu będzie trzeba natomiast 804 tys. nowych pilotów i 914 tys. członków załogi pokładowej. Już teraz w Polsce w lotniczej branży i na jej potrzeby pracuje ok. 40 tys. osób.

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.