Światowy ranking miast, w których spędzisz najszczęśliwszy urlop. Warszawa w czwartej dziesiątce

Planując wymarzony urlop, wybór miejsca może być kluczowym czynnikiem wpływającym na jakość czasu spędzonego z dala od codzienności. Według najnowszego indeksu „najszczęśliwszych miast dla podróżnych” opracowanego przez specjalistów od usług wizowych iVisa, na pierwszym miejscu znalazła się Lizbona. Jakie inne miasta uzupełniły pierwszą dziesiątkę?

Lizbona, foto: Victor Malyushev/ Unsplash

Najbardziej atrakcyjne dla podróżnych miejsca na świecie zostały wybrane na podstawie pięciu kryteriów szczęścia: kosztów utrzymania, nasłonecznienia, obszarów zielonych, gościnności lokalnych mieszkańców oraz średniej długości życia. Na czele tego wyjątkowego rankingu znajduje się stolica Portugalii – Lizbona.

Drugie miejsce na liście zajęła Barcelona, a na trzecim miejscu znalazły się Ateny. Miasta te wyróżniają się nie tylko dużym nasłonecznieniem, ale także długowiecznością mieszkańców i relatywnie niskimi kosztami życia.

Na czwartej pozycji uplasował się Rzym, a tuż za nim znalazło się słynne Sydney. Warszawa, jako jedyne miasto z Polski, pojawiła się w zestawieniu na 39. miejscu, wyprzedzając jedynie Nowy Jork.

Oto pełna lista 10 najszczęśliwszych miast na świecie, w których spędzenie urlopu może okazać się niezapomnianym doświadczeniem:

1. Lizbona, Portugalia

2. Barcelona, Hiszpania

3. Ateny, Grecja

4. Rzym, Włochy

5. Sydney, Australia

6. Madryt, Hiszpania

7. Toronto, Kanada

8. San Jose, Kostaryka

9. Stambuł, Turcja

10. Bangkok, Tajlandia

Źródło: ivisa.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.