Strajki pilotów British Airways

Piloci znanych linii brytyjskich zamierzają strajkować przez trzy dni, 9, 10 i 27 września bieżącego roku. Informacje przekazał w miniony piątek związek zawodowy pilotów brytyjskich linii lotniczych (BALPA).

Parę tygodni temu za akcją strajkową opowiedziała się zdecydowana większość pilotów. Domagają się podwyższenia płac. BALPA podkreśliła, że oferta jaką złożyły British Airways, nie zostanie zaakceptowana przez duże grono pracowników. Brytyjski gigant uznał, że strajk jest nieuzasadniony, a oferta płacowa związku nieprzyzwoita.

zdjęcie: JESHOOTS-com / pixabay.com

Władze linii alarmują, że strajki mogą  skomplikować sytuację dużej liczby pasażerów. W oficjalnym oświadczeniu napisano, że jest prawdopodobne, iż wielu pasażerów nie będzie się mogło udać w podróż, ale linie uczynią wszystko, co w ich mocy, by umożliwić podróże tak wielu ludziom, jak to będzie możliwe. Poinformowano również, że są wprowadzone zmiany w rozkładzie lotów.

Brytyjskie linie zapewniły, że pasażerom, których loty zostaną anulowane, będzie oferowana zmiana rezerwacji lub zwrot pieniędzy za bilety. Analizowany jest również leasing samolotów oraz załóg innych linii.

British Airways należy do największych towarzystw lotniczych świata. BA odbywa loty na całym świecie. Jego siedziba znajduje się w Harmondsworth w Anglii. Obecnie dysponuje 269 samolotami.

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.