Grecja: strajk kontrolerów ruchu lotniczego. Czwartkowe loty z i do kraju zostaną zawieszone

16 marca br. na terenie Grecji odbędzie się ogólnokrajowych strajk kontrolerów lotów. W związku z tym, wszystkie rejsy komercyjne z i do kraju zostaną anulowane w tym dniu.

Ateny, foto: Constantinos Kollias/ Unsplash

W najbliższy czwartek wszyscy kontrolerzy ruchu lotniczego i pracownicy lotnictwa cywilnego z greckich lotnisk dołączą do ogólnokrajowego strajku.

Akcja protestacyjna jest związana z katastrofą kolejową, która miała miejsce 28 lutego 2022 roku w pobliżu greckiej Larisy. Pociąg pasażerski zderzył się czołowo z pociągiem towarowym w wyniku czego śmierć poniosło 57 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych. Będzie to ostatni strajk wymierzony przeciwko tamtejszemu rządowi, który wielokrotnie ignorował apele związków o środki bezpieczeństwa.

Z powodu strajku, 16 marca wszystkie loty z i do Grecji zostaną zawieszone. Odbywać mają się jedynie przeloty, loty awaryjne i poszukiwawczo-ratownicze. O odwołanych lotach poinformowały już greckie linie lotnicze Aegean Airlines oraz Olympic Air.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.