Stena Line oferuje bezpłatne rejsy dla obywateli Ukrainy

Dubaj 2022, pomocnik planowania – KLIKNIJ, aby włączyć

Szwedzki operator promów ogłosił bezpłatne bilety na wszystkie połączenia dla obywateli Ukrainy. Stena Line chce w ten sposób pomóc uchodźcom wojennym w szukaniu tymczasowych domów w innych krajach Europy.

Foto: Hefin Owen/ Flickr

W związku z trwająca wojną na pełną skalę przeciwko Ukrainie, dużo osób decyduje się na opuszczenie tego kraju. Są to przeważnie osoby starsze oraz matki z dziećmi, które szukają schronienia m.in. w Polsce, Słowacji, Mołdawii i Rumunii.

Szwedzki przewoźnik Stena Line również postanowił pomóc uchodźcom i ogłosił, że od 28 lutego wszyscy obywatele Ukrainy mogą bezpłatnie korzystać ze wszystkich połączeń jakie posiada w swojej siatce firma. Aby skorzystać z tej oferty, wystarczy posiadać paszport potwierdzający ukraińskie obywatelstwo i okazać go w porcie. Bezpłatne bilety można zarezerwować dzwoniąc pod numer telefonu: + 48 58 660 92 00, pisząc na stronie Stena Line na Facebooku lub po prostu kupując osobiście w kasach operatora.

Stena Line poinformowała również, że z darmowych rejsów mogą skorzystać organizacje charytatywne i humanitarne, które pomagają ludziom na Ukrainie.

Szwedzki operator promów Stena Line oferuje połączenia m.in. ze Szwecji do Niemiec, Danii, Łotwy, a także do Polski. Obsługuje on połączenie Gdynia – Karlskrona, które tak jak wszystkie inne połączenia, jest objęte specjalną ofertą dla obywateli Ukrainy.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.