Spora podwyżka opłat za tureckie wizy

Mówi się, że to najwyższy wzrost od lat. Cena elektronicznej wizy tureckiej podniosła się o 75%. 

Zdjęcie: Emre Gencer/ unplash.com

Turcja jako kraj chętnie odwiedzany przez Polaków umożliwia również sprawne wyrobienie wizy elektronicznej – maksymalnie 48 godzin przed wylotem należy złożyć stosowny wniosek (za pośrednictwem evisa.gov.tr), który gwarantuje nam pozwolenie na wjazd. Taką wizę trzeba wydrukować, pokazać na lotnisku lub granicy, ale przede wszystkim – zawczasu opłacić. Właśnie ceny stały się ostatnio tematem przewodnim, ponieważ mają skoczyć o około 75% w stosunku do lat wcześniejszych. 

Turyści z Polski do tej pory byli zobligowani do uiszczenia wpłaty o wysokości 20 dolarów. Teraz kwota podskoczyła – za wjazd na teren Turcji przyjdzie nam zapłacić 35 dolarów. Elektroniczna wiza umożliwia wielokrotny wjazd do Turcji i pobyt przez 90 dni. Dokument jest ważny przez 180 dni.

Możliwy jest również zakup wizy bezpośrednio na lotnisku. Dokument o nazwie visa on arrival kosztował do tej pory 30 dolarów – nie potwierdzono, czy też i ta opłata ulegnie zmianie. 

Źródło: WPROST.pl/ podroze.se.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.