Specjalne taryfy ratunkowe od Ryanair dla pasażerów Wizz Air

Ryanair szybko reaguje na decyzję Wizz Air o odwołaniu szeregu tras z Polski. W odpowiedzi na lukę w ofercie konkurencji, Ryanair wprowadza specjalne taryfy ratunkowe na tych trasach.

Foto: promil69/ Pixabay

Wizz Air odwołał liczne trasy z Polski z powodu problemów technicznych z silnikami Pratt&Whitney. Ryanair postanowił wyjść naprzeciw podróżnym dotkniętym tą decyzją, wprowadzając specjalne taryfy ratunkowe, które mają ułatwić kontynuację ich podróży. Ryanair wdrożył do systemu rezerwacyjnego specjalne „ratunkowe” bilety w atrakcyjnej cenie 19,99 euro w jedną stronę.

Pasażerowie, których podróże zostały zakłócone decyzją Wizz Air, mogą skorzystać z promocyjnych taryf ratunkowych na trasach z Katowic do Oslo; z Krakowa do Birmingham, Brukseli, Leeds Bradford, Sztokholmu i Walencji; a także z Warszawy do Birmingham oraz z Wrocławia do Dubrownika.

Decyzja Ryanaira o wprowadzeniu specjalnych taryf ratunkowych świadczy o elastyczności i szybkiej reakcji na zmiany na rynku lotniczym. Linia lotnicza ta zawsze była znana z innowacyjnych podejść do konkurencji, a teraz oferuje podróżnym alternatywę w przypadku odwołanych połączeń.

Źródło: ryanair.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.