South African Airways anuluje wszystkie loty

Linie z siedzibą w południowoafrykańskim Johannesburgu postanowiły zawiesić wszystkie operacje lotnicze. Powód? Kłopoty finansowe wywołane pandemią koronawirusa.

Zdjęcie: Anna Zvereva/ Flickr

South African Airways to jedne z kilkudziesięciu linii lotniczych, które zmagają się z problemami finansowymi. W ciągu ostatnich 8 lat linie nie odnotowały ani jednego zysku, przez co musiały one ograniczyć liczbę wykonywanych lotów. Niestety, parę dni temu przewoźnik postanowił pójść o krok dalej. W celu „utrzymania linii przy życiu”, zarząd spółki zawiesił wszystkie operacje lotnicze do momentu uzyskania od rządu lub inwestorów środków finansowych. Decyzja ta została podyktowana sytuacją epidemiologiczną i obostrzeniami, które utrudniają prowadzenie firmy. 

Należące do sojuszu Star Alliance linie South African Airways zostały założone w 1934 r. Głównymi węzłami przewoźnika są porty lotnicze w Johannesburgu i Kapsztadzie. Flota południowoafrykańskich linii składa się z 53 samolotów, z czego najwięcej stanowią Airbusy A320-200.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.