Słynny wieżowiec w Londynie zostanie przekształcony w hotel

Jeden z najsłynniejszych londyńskich budynków, czyli BT Tower, zostanie przekształcony w luksusowych hotel. Wieżowiec był najwyższym budynkiem Londynu przez 16 lat.

Fot: budynek BT Tower w Londynie/ Karen Uppal, Unsplash

Prawdziwy symbol Londynu, który zna każdy, kto choć raz był w stolicy Wielkiej Brytanii, wkrótce ma stać się luksusowym hotelem. Dwa dni temu agencja Reuters podała informację, że ikoniczny BT Tower z Londynu stanie się prestiżowym hotelem po tym, jak właściciel BT Group zdecydował się sprzedać 177-metrowy budynek irmie MCR Hotels za 275 milionów funtów (prawie 1 miliard i 400 milionów złotych). Wieża była symbolem powojennego odrodzenia Londynu. Wieżowiec miał restaurację na 34 piętrze i przez 16 lat zajmował dumne stanowisko najwyższego budynku w całym Londynie, póki nie wyprzedził go drapacz chmur w dzielnicy finansowej City of London w 1980 roku.

BT Tower stanie się jednym z luksusowych hotelów w Londynie

Wieżowiec BT Tower został otwarty w 1965 roku przez ówczesnego premiera Wielkiej Brytanii, Harolda Wilsona. Budynek odegrał kluczową rolę w komunikacyjnej historii stolicy, a anteny zostały z niego zdemontowane dopiero 10 lat temu, gdy nie potrzebowały już odgrywać swojej roli w gwarantowaniu łączności.

Teraz BT Tower ma przyjąć nową formę. Wieża dalej będzie stała w centralnej części Londynu i przekształcenie jej w hotel pozwoli zachować ją na kolejne dziesięciolecia i dla następnych pokoleń, a dodatkowo stworzy nową możliwość ekskluzywnego noclegu w centrum stolicy. Przekształceniem wieżowca w luksusowy hotel ma zająć się amerykańska firma MCR Hotels.

Źródło: www.reuters.com/world/uk/londons-bt-tower-become-hotel-after-275-mln-stg-sale-2024-02-21/

Tło: BT Tower/ Seb Doe, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.