Słynny raper buduje nowoczesne miasto w Afryce

Amerykański muzyk Akon zamierza stworzyć w Senegalu „mega miasto przyszłości” na wzór fantastycznej Wakandy z filmu Czarna Pantera. Akon City ma powstać w ciągu 10 lat i stać się partnerem handlowym dla USA.

zdjęcie: Twitter

Niedawno, muzyk podpisał umowy z senegalskim rządem, dzięki którym może rozpocząć budowę miasta. Celem przedsięwzięcia jest uratowanie podupadłej gospodarki regionu.

– Nie mogę się doczekać, żeby gościć Was tam w przyszłości – powiedział Akon, podczas podpisywania dokumentów.

Nowe ultra nowoczesne miasto ma być ośrodkiem turystycznym znajdującym się 5 min od lotniska. Metropolia ma pozyskiwać energię ze źródeł odnawialnych i opierać transakcje na Akoinach – specjalnej kryptowalucie opracowanej przez rapera.

Od kilku lat, muzyk (który sam jest pochodzenia senegalskiego) pracuje nad ,,unowocześnieniem’’ Afryki. W 2014 r. raper stworzył projekt Akon Lighting Africa, który dostarcza oświetlenie oparte na panelach solarnych montowanych w budynkach i na ulicach. 

Źródło 1, Źródło 2

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.