Słynny domek z teledysku “Last Christmas’’ do wynajęcia

Piosenka “Last Christmas’’ nieistniejącego już zespołu Wham! to od lat największy świąteczny hit. Klip do utworu został nagrany w niewielkim pensjonacie w szwajcarskim kurorcie Saas-Fee. Jak się okazuję, domek można wynająć.

Miasteczko Saas-Fee jest położone w południowej części Szwajcarii. Początkowo, było mało znane turystom. Wszystko się zmieniło w 1984 roku, kiedy wyszedł teledysk do piosenki “Last Christmas”. Sukces utworu sprawił, że miasteczko stało się znanym kurortem.

Główną atrakcją Saas-Fee jest oczywiście pensjonat Chalet Schliechten. Domek wygląda inaczej niż kilkanaście lat temu, ponieważ dokonano renowacji. Oprócz tego, pensjonat został otoczony drzewami, a w okolicy powstawały nowe budynki.

Od kilku lat, domek jest do wynajęcia. Znajdują się w nim 4 pokoje, w których może mieszkać do 8 osób. Koszt tygodniowego pobytu w pensjonacie wynosi około 2 tys. euro. Nocleg można zarezerwować na stronie booking.com.

Źródło: onet.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.