Słowenia w pełni otwiera się na turystów

Dubaj 2022, pomocnik planowania – KLIKNIJ, aby włączyć

Od 21 lutego na terytorium Słowenii zniesiono większość ograniczeń wprowadzonych z powodu pandemii koronawirusa, również tych związanych z podróżowaniem. Tamtejszy rząd zlikwidował wszystkie restrykcje wjazdowe.

Piran, foto: Dimitry Anikin/ Unsplash

Coraz więcej krajów Europy decyduje się w pełni otwierać swoje granice dla turystów. Do tego grona dołączyła Słowenia, której władze zniosły ograniczenia związane z podróżowaniem.

Od poniedziałku wszystkie osoby mogą bez problemu wjechać na Słowenię nie okazując przy tym zaświadczenia o szczepieniu, negatywnego wyniku testu czy dokumentu potwierdzającego status ozdrowieńca.

Jednocześnie zlikwidowano obowiązek przedstawiania Unijnego Certyfikatu COVID-19 podczas wchodzenia do restauracji, hotelu i innych miejsc publicznych. Co więcej, zniesiono również godzinę policyjną przez co restauracje czy kluby mogą bez problemu działać również w nocy.

Władze Słowenii dalej nie zrezygnowały z obowiązku noszenia maseczek w zamkniętych miejscach publicznych oraz okazywania negatywnego wyniku testu lub dokumentu potwierdzającego szczepienie podczas wchodzenia do placówek medycznych i domów spokojnej starości.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.