Słowacja wprowadza nowe restrykcje

Słowackie władze poinformowały, że od piątku nastąpi stopniowe wprowadzanie nowych obostrzeń mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Restrykcje dotyczą m.in. hoteli i wyciągów narciarskich.

Zdjęcie: Lauri Väin/ Flickr

Od 10 grudnia nastąpi zamknięcie tarasów przy restauracjach i barach. Lokale będą mogły wydawać żywność tylko na wynos. Od poniedziałku natomiast zostanie wprowadzony obowiązek posiadania przez osoby korzystające z hoteli i wyciągów narciarskich negatywnego wyniku testu na koronawirusa, wykonanego maksymalnie 72 godziny przed skorzystaniem z usługi. Szczegóły dotyczące funkcjonowania obiektów zostaną podane w najbliższym czasie. Obecnie wiadomo tylko, że testy mają dotyczyć wszystkich osób powyżej 10. roku życia.

Końcowym etapem zaostrzania restrykcji będzie zamknięcie sklepów, z wyjątkiem tych, które posiadają produkty pierwszej potrzeby. Ograniczenie to ma obowiązywać od 21 grudnia.

Obecnie na Słowacji stwierdzono ok. 122 tys. zakażeń koronawirusem, zmarły 1084 osoby.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.