Słowacja łagodzi obostrzenia dla osób podróżujących z Polski

Już niedługo będą obowiązywały nowe przepisy związane z podróżowaniem na Słowację. Z luzowania restrykcji ucieszą się m.in. osoby zaszczepione i ozdrowieńcy.

Bratysława, foto: Martin Katler/ Unsplash

Od 31 maja osoby zaszczepione nie będą musiały odbywać kwarantanny po wjeździe na Słowację. Podróż można odbyć po 14 dniach od przyjęcia drugiej dawki szczepionki mRNA, 28 dniach od pierwszej dawki szczepionki wektorowej, a także po 14 dniach od przyjęcia jakiejkolwiek dawki, która została podana w terminie do 180 dni od przebytej choroby COVID-19.

Z obowiązku odbycia kwarantanny zwolnieni są również ozdrowieńcy, którzy przeszli koronawirusa w ciągu 180 dni od przyjazdu oraz osoby poniżej 18. roku życia.

Osoby nienależące do żadnej z powyższych grup muszą zaraz po przyjeździe na Słowację przejść kwarantannę – samoizolację można jednak zakończyć po zrobieniu na terenie Słowacji testu na koronawirusa, którego wynik wyjdzie negatywny.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.