Skazany na dożywocie podróżnik został uwolniony z więzienia w DR Konga

52-letni podróżnik Mariusz Majewski, który został skazany na dożywocie w Demokratycznej Republice Konga, został uwolniony. Obecnie przebywa w polskim konsulacie w Brukseli. Jego uwolnienie było możliwe dzięki współpracy polskiego MSZ i prezydenta Andrzeja Dudy.

Mariusz Majewski, polski podróżnik z Płocka, został zatrzymany w lutym br. podczas swojej podróży po Demokratycznej Republice Konga. Władze zarzuciły mu fotografowanie obiektów, którym nie wolno było robić zdjęć, oraz niszczenie infrastruktury wojskowej. W pokazowym procesie został skazany na dożywocie.

Uwolnienie polskiego podróżnika w DR Konga

Uwolnienie Majewskiego było efektem intensywnej współpracy polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz prezydenta Andrzeja Dudy. Po negocjacjach i działaniach dyplomatycznych udało się uzyskać jego wolność. Obecnie Majewski znajduje się pod opieką polskich władz w konsulacie w Brukseli.

Akcja uwolnienia Mariusza Majewskiego była skomplikowanym przedsięwzięciem, wymagającym współpracy wielu instytucji oraz wsparcia na najwyższym szczeblu. Zaangażowanie prezydenta Dudy oraz intensywne działania dyplomatyczne polskiego MSZ przyczyniły się do pomyślnego zakończenia tej trudnej sytuacji.

Źródło: pap.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.