Singapur: Terminal 2 zamknięty na półtora roku

W związku ze spadkiem ruchu spowodowanym pandemią koronawirusa, Port Lotniczy Singapur-Changi zamyka na półtora roku Terminal 2.

Jewel Changi Airport, zdjęcie: Sreehari Devadas / Unsplash

Od początku pojawienia się epidemii, liczba podróżnych korzystających z singapurskiego lotniska spadła o ponad 90-proc. Aby ograniczyć bieżące koszta, władze poinformowały, że jeden z terminali nie będzie funkcjonował od 1 maja 2020 r.

– Operacje w Terminalu 2 zostaną zawieszone na półtora roku, począwszy od 1 maja – powiedział Khaw Boon Wan, minister transportu Singapuru. – Zamknięcie terminalu pozwoli nam przyspieszyć obecne prace modernizacyjne i skrócić czas realizacji projektu nawet o rok – dodał Wan.

Jak podaje portal Pasażer, linie stacjonujące w Terminalu 2, zostaną przeniesione do trzech pozostałych terminali. Pandemia koronawirusa dotknęła również Singapore Airlines, które ograniczyły do końca kwietnia br. 96-proc. regularnych lotów.

Źródło: Pasażer

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.

Tagi Singapur