Singapur rozważa otwarcie granic dla osób zaszczepionych

Singapurskie władze poinformowały, że jeszcze w tym roku mogą poluzować restrykcje związane z podróżowaniem do ich kraju. Żeby tak się stało muszą najpierw zostać spełnione pewne kryteria.

Singapur, foto: Hu Chen/ Unsplash

Sytuacja epidemiczna w Singapurze wydaje się być opanowana. W ciągu ostatnich kilku dni liczba potwierdzonych zakażeń nie przekroczyła 1000. Co więcej, intensywnie jest prowadzona akcja szczepień, która w ciągu najbliższych tygodni odegra dużą rolę w przyszłym luzowaniu obostrzeń w tym kraju.

Rząd Singapuru zapowiedział, że jeśli do września 80 proc. mieszkańców kraju zostanie w pełni zaszczepiona, to zostaną poluzowane restrykcje związane z przekraczaniem granicy. Oznacza to, że osoby z dokumentem potwierdzającym przejście szczepienia, podróżujące z krajów oznaczonych kolorem zielonym będą mogły bez odbywania kwarantanny przybywać do Singapuru. 

Warto również zaznaczyć, że w planach tamtejszych władz jest wprowadzenie przepisów, według których wstęp do restauracji czy siłowni będzie możliwy tylko dla osób zaszczepionych.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.

Tagi Singapur