Singapur otwiera się na turystów!

Dubaj 2022, pomocnik planowania – KLIKNIJ, aby włączyć

Od 1 kwietnia Singapur otworzy swoje granice dla zaszczepionych (na covid) turystów z całego świata. Nie będzie trzeba już uzyskiwać specjalnych pozwoleń na wjazd, odbywać samoizolacji lub wypełniać wiele zbędnej papierologii. Wystarczy dowód zaszczepienia i negatywny test, wykonany nie później niż 48 godzin przed przylotem. Otwarcie Singapuru oznacza też powrót WYJAZDÓW Z HUBERTEM!

Fot: Hubert Pleskot

Oficjalnie: Już od 1 kwietnia Singapur otworzy się na turystów z całego świata. Zostanie zniesiona również kwarantanna i samoizolacja po przylocie, ale na ten moment tylko dla osób zaszczepionych przeciwko COVID-19.

W praktyce oznacza to fakt, że do Singapuru od 1 kwietnia będzie mógł przylecieć każdy. Z izolacji będą zwolnione osoby, które przedstawią dowód zaszczepienia przeciwko COVID-19 i ukażą negatywny wynik testu PCR-RT, nie starszy niż 48 godzin. Dzieci mające 12 lat lub młodsze również nie muszą odbywać kwarantanny, wystarcz negatywny test, nie potrzebują one szczepienia.

Czyli nie będzie już trzeba wykonywać szybkiego testu antygenowego po przylocie, nie trzeba będzie przylatywać do Singapuru specjalnymi lotami. Ruch lotniczy wraca tak jak przed pandemią, możliwe są również bezproblemowe przesiadki w Singapurze na tych samych warunkach.

Co ważne! Jeśli przyjeżdżamy do Singapuru drogą lądową lub morską, jesteśmy zwolnieni z obowiązku ukazywania negatywnego testu. To idealne wiadomość dla łączący wyjazd do Malezji z Singapurem, gdyż wjeżdżając z terenu Malezji nie musimy robić testu!

Otwarcie granic oznacza też POWRÓT WYJAZDÓW Z HUBERTEM do Malezji i Singapuru, tak samo jak w 2019 – będzie pięknie ☀, zapisz się na listę oczekujących klikając TUTAJ.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.

Tagi Singapur