Singapur otwiera się na turystów z kolejnych krajów

Już niedługo singapurskie władze umożliwią zaszczepionym osobom z Niemiec i Brunei przybywanie do ich kraju. Mimo to w trakcie wyjazdu podróżni będą musieli wykonać kilka testów na koronawirusa.

Singapur, foto: Mike Enerio/ Unsplash

W związku z ustabilizowaniem się sytuacji epidemicznej w Singapurze, tamtejszy rząd zaczyna powoli otwierać granice. Już od 1 września skorzystają na tym zaszczepione osoby z Niemiec i Brunei, które będą mogły podróżować do tego azjatyckiego kraju. 

Jak wynika z informacji przekazanych przez Urząd Lotnictwa Cywilnego Singapuru, od 8 września z Niemiec i Brunei zostaną utworzone specjalne korytarze. Z Frankfurtu i Monachium będzie realizowanych aż siedem połączeń tygodniowo, zaś z Brunei – trzy w tygodniu.

Wszystkie zaszczepione osoby podróżujące z tych dwóch krajów będą musiały wykonać aż cztery testy PCR na koronawirusa – pierwszy 48 godzin przed podróżą, drugi zaraz po przylocie, kolejny w trzecim dniu pobytu, a ostatni w siódmym dniu pobytu. Co więcej, obowiązkiem każdego podróżnego będzie pobranie na telefon aplikacji śledzącej.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.

Tagi Singapur