Singapur luzuje restrykcje

Władze Singapuru ogłosiły poluzowanie obostrzeń związanych z koronawirusem. Nowe przepisy wejdą w życie w przyszłym tygodniu.

Marina Bay Sands, zdjęcie: Hu Chen/ Unsplash

Od poniedziałku firmy świadczące podstawowe usługi będą mogły ponownie działać na pełnych obrotach. Ponadto, od 3 października w wydarzeniach okolicznościowych i religijnych będzie mogło uczestniczyć do 100 osób, pod warunkiem, że goście zostaną podzieleni na kilka grup.

Mimo ogłoszenia częściowego poluzowania restrykcji, zakrywanie ust i nosa w miejscach publicznych jest nadal obowiązkowe, a przepisy dotyczące podróżowania do tego kraju nie zmieniły się. Obecnie oprócz kwarantanny, osoby przybywające do Singapuru są zobowiązane do noszenia elektronicznego urządzenia monitorującego przez cały okres izolacji. Nowy środek służy do śledzenia osób, aby upewnić się, że nie opuszczają one swojego miejsca zamieszkania. Jest on obowiązkowy dla wszystkich osób przybywających do tego kraju, w tym dla Singapurczyków. Osoby w wieku 12 lat i poniżej są zwolnione z tego nakazu.

Obecnie w Singapurze stwierdzono ponad 57 tys. zakażeń, zmarło 27 osób.

Źródło: GardaWorld

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.

Tagi Singapur