Silne turbulencje na pokładzie Qatar Airways. Kilkanaście osób rannych

Dramatyczne chwile przeżyli pasażerowie lotu linii Qatar Airways z Dohy do Dublina. Podczas przelotu nad Turcją maszyna wpadła w silne turbulencje, w wyniku których rannych zostało 12 osób.

Foto: Adlemi Mar/ Unsplash

26 maja, Boeing 787-9 Dreamliner linii Qatar Airways doświadczył silnych turbulencji podczas lotu nad Turcją. Wydarzenia miały miejsce około godziny 13 czasu lokalnego, a zaraz po wylądowaniu w Dublinie służby ratunkowe natychmiast podjęły działania, aby udzielić pomocy poszkodowanym. Rannych zostało sześciu pasażerów oraz sześciu członków załogi, z czego siedem osób trafiło do szpitala.

Na pokładzie Qatar Airways doszło do turbulencji

Do silnych turbulencji doszło w chwili, kiedy załoga serwowała posiłki i napoje. Wstrząsy były na tyle gwałtowne, że pasażerowie i załoga odczuli nagłe, pięciosekundowe opadanie samolotu. Sytuacja była szczególnie niebezpieczna, ponieważ w momencie turbulencji nie świeciła się sygnalizacja niezapiętych pasów bezpieczeństwa, co dodatkowo zwiększyło ryzyko obrażeń.

Po wylądowaniu w Dublinie, służby ratunkowe natychmiast przystąpiły do działania. Sześciu pasażerów oraz sześciu członków załogi odniosło obrażenia, z czego siedem osób wymagało hospitalizacji. Wszyscy poszkodowani otrzymali niezbędną pomoc medyczną.

Źródło: cnn.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.