Shuttle busy połączą Kielce z lotniskiem w Radomiu

Potencjalni pasażerowie z Kielc będą mogli już od 25 czerwca dojechać na lotnisko w Radomiu shuttle busami, czyli autobusami lotniskowymi. Autobusy będą darmowe dla osób posiadających bilety na lot realizowany z radomskiego lotniska.

Lotnisko w Radomiu zyska kolejne połączenie, wykonywane przez shuttle busy. Tym razem autobusy lotniskowe pojadą na trasie Radom Lotnisko – Kielce. Będzie to drugie takie połączenie z radomskiego portu lotniczego, zaraz po trasie Radom – Warszawa Okęcie – Warszawa Zachodnia.

Połączenie autobusowe z Kielc na lotnisko w Radomiu wystartuje 25 czerwca. Jego uruchomienie jest odpowiedzią na duże zainteresowanie lotami z Radomia pasażerów mieszkających w województwie świętokrzyskim, tak twierdzi rzeczniczka Polskich Portów Lotniczych Anna Dermont. Trasa autobusu będzie wiodła przez Skarżysko-Kamienną i zakończy się pod samym terminalem lotniska.

Skorzystać z autobusu będzie można po wcześniejszej rezerwacji miejsca u przewoźnika (LOT-u w tym wypadku) na podstawie ważnego biletu na lot. Jeśli ktoś zapomni złożyć rezerwację to nic straconego, przejazd autobusem z ważnym biletem na lot też będzie darmowy, tylko trzeba spytać się kierowcy podczas wsiadania o wolne miejsca w pojeździe.

Źródło/ Tło: Wariag – Praca własna, CC BY-SA 4.0

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, freelancer i podróżnik. Największy fan Wietnamu i Formuły 1 pod słońcem. Miłośnik klimatu południowych Włoch. Największe marzenie? Zwiedzić każdy zakątek Azji Południowo-Wschodniej!