Seszele otwierają się na wszystkich turystów!

Republika Seszeli podjęła decyzję o ponownym wpuszczaniu turystów z całego świata, a otwarcie granic tych rajskich wysp ma nastąpić już 25 marca. Żadnej kwarantanny, jedynym warunkiem wjazdu będzie negatywny test PCR wykonany na maksymalnie 72 godziny przed wylotem

Photo: unsplash.com/@stephanejuban

Seszele jakiś czas temu obiecało, że pod koniec marca otworzy swój kraj dla każdego turysty. Teraz Minister Spraw Zagranicznych tego kraju ogłosił, że pełne otwarcie na turystów z całego świata nastąpi 25 marca. Podkreślał, że tak dobre informacje i podejmowane decyzje wynikają z bardzo dobrej strategii szczepień, przeprowadzanych na terenie Seszeli.

Wcześniej na Seszele mogli przylecieć jedynie pasażerowie z krajów tzw. zielonej listy lub zaszczepieni przeciw COVID-19. Teraz będzie mógł przylecieć praktycznie każdy, wyjątkiem będą obywatele Republiki Południowej Afryki. Turyści nie będą musieli przechodzić długiej kwarantanny i płacić krocie za testy, wystarczy jeden negatywny test PCR wykonany 72 godziny przed wylotem.

Warto dodać jako ciekawostkę, że pracownicy branży turystycznej na Seszelach byli w grupie 0, czyli w priorytetowej w kolejności szczepień.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.