Seszele likwidują obowiązek przedstawiania negatywnego testu dla części przylatujących turystów

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Władze Seszeli postanowiły poluzować obostrzenia dla przylatujących turystów. Od połowy marca turyści nie muszą już okazywać negatywnego testu na obecność COVID-19 podczas kontroli granicznej. Nowe przepisy dotyczą osób zaszczepionych przeciwko Covid-19.

Fot: Baie Lazare, Seszele/ Kevin Kyburz, Unsplash

Seszele zmieniło swoje przepisy wjazdowe w połowie marca. Zaszczepieni przeciwko Covid-19 turyści nie będą już musieli okazywać negatywnego testu po przylocie. To duże ułatwienie, więc dla jasności wyjaśnijmy dokładnie nowe przepisy:

Od 15 marca Seszele nie wymaga już od osób zaszczepionych przeciwko Covid-19 podróżnych okazywania negatywnego testu PCR podczas kontroli granicznej. Kto jest uważany na Seszelach za osobę zaszczepioną? Osoba, która przyjęła dwie dawki szczepionki na Covid-19. Dwie dawki są ważne jednak jedynie przez 6 miesięcy, po ich wygaśnięciu do pełnej uznania pełnej odporności niezbędna jest dawka przypominająca. Osoby w wieku od 12 do 18 lat zostaną uznane za w pełni uodpornione już po podaniu dwóch dawek szczepionki, nieważne ile minęło od daty szczepienia.

Osoby wspomniane powyżej są zwolnione z wykonywania testów przed podróżą. Podróżni nie w pełni zaszczepieni oraz niezaszczepieni, żeby uniknąć kwarantanny będą musieli wykonać test PCR 72 godziny (max) przed podróżą albo 24 godziny (max) przed podróżą test antygenowy.

Na Seszele wraca życie rozrywkowe. Znowu knajpy i bary funkcjonują do późnych godzin nocnych, restauracje już prawie nie mają limitów miejsc, cała atmosfera zbliża się do tej sprzed pandemii.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.